CO NAS WYRÓŻNIA

Co nas wyróżnia?

Pozytywne opinie rodziców sprawiają, że chcemy robić i dawać więcej!
Każde miłe słowo codziennie motywuje nas do działania!
A oto niektóre z naszych projektów, którymi bardzo chcemy się pochwalić i dzięki którym czujemy się wyjątkowi 🙂

 „ZIELONE PRZEDSZKOLE”

Jesteśmy jednym z nielicznych przedszkoli oferującym kilkudniowe wyjazdy dla naszych dzieci poza Warszawę! I to bez rodziców!

W tym roku byliśmy na trzydniowej wycieczce rekreacyjno-poznawczej w Krainie Mazurskich Jezior.
Bawiliśmy się świetnie!
W ferworze zabawy nawet nikt nie wspominał, że chciałby wrócić do mamy 🙂

Pierwszego dnia oglądaliśmy przeprawy statków na śluzie w Guziance, spacerowaliśmy po mieście i popłynęliśmy w rejs statkiem po jeziorach mazurskich, a wieczorem urządziliśmy dyskotekę!
Drugiego dnia zorganizowaliśmy wyprawę do Parku Leśnych Zwierząt w Kadzidłowie i Galindii –  Mazurskiego Edenu.
Dzień zakończyliśmy ogniskiem.
Trzeciego dnia wizytowaliśmy na fermie jeleniowatych PAN w Kosewie Górnym – nawet mogliśmy je dotknąć!
Wszyscy wróciliśmy bardzo zadowoleni i już planujemy kolejną wyprawę 🙂

 

PIŻAMA PARTY

Jak wygląda przedszkole nocą?
O tym mogły się przekonać przedszkolaki z obu grup.
Było mnóstwo zabawy, wspólna kolacja i najważniejsze – spanie obok swoich przedszkolnych kolegów 🙂
Dla niektórych dzieci była to pierwsza noc, kiedy w pobliżu nie było rodziców, ale wszyscy dali sobie świetnie radę.
Podejrzewamy nawet, że to rodzice bardziej nie mogli doczekać się poranka niż ich dzieci, które już dopytują się o kolejne nocowanie 🙂

 

IMG_20160225_145725PROJEKT „MALI POGROMCY EMOCJI!” – autorski program profilaktyczny kształtujący inteligencję emocjonalną dzieci

Emocje są nieodłącznym elementem naszego życia.
One nadają życiu sens, dzięki nim możemy cieszyć się, znajdując pod choinką wymarzony prezent, one informują nas o zagrożeniu, one sprawiają, że płaczemy, gdy się z kimś żegnamy czy krzyczymy, złoszcząc się, gdy nie otrzymamy tego, czego chcemy.

Kształtowanie inteligencji emocjonalnej jest najtrudniejszym zadaniem – budujemy ją całe życie i wymaga to wielu ćwiczeń.
Często, nawet jeśli wiemy jak się zachować w danej sytuacji, gdy emocje nami rządzą – zapominamy całą zdobytą wiedzę.
Dopiero ciągłe rozmowy, ćwiczenia, zabawy – o tym jak można sobie z daną emocją poradzić – za setnym razem może przypomną się w odpowiednim momencie.
I właśnie po to realizujemy ten projekt – chcemy dodać cegiełkę do tego, by nasze przedszkolaki wyrosły na zdrowych, uśmiechniętych i świadomych swoich emocji dorosłych.

 

WARSZTATY DECOUPAGE – NOWOŚĆ!  

Nasze dzieci to zdolni i kreatywni młodzi ludzie.
By mogli poszerzać swoje zainteresowania i horyzonty od września ruszamy z nowym projektem – Warsztatami Decoupage.
Decoupage jest to technika zdobnicza, polegająca na ozdabianiu przedmiotów poprzez naklejanie na nie papierowych serwetek.
Po skończonej pracy przedmioty będą wyglądały, jak ręcznie malowane.

Do techniki decoupage stosuje się materiały, które w większości są dostępne w każdym domu: pudełka, słoiki, skrzynki, doniczki, ramki do zdjęć, stare talerze, szklanki itp.
Małe dzieci podczas tworzenia przeżywają radość, zadowolenie, które pobudza je do dalszej zabawy, a efekty własnej działalności kierują ich do dalszych poszukiwań własnej artystycznej drogi.

Realizowane zajęcia pomogą kształtować odpowiednie cechy w psychice dziecka takie, jak: wrażliwość na piękno, pamięć wzrokowa, pomysłowość, wyobraźnia, cierpliwość oraz sprawność manualna.

 

Bajki Afrykańskie

Bajki – opowieści, przypowieści, o zwierzętach, bohaterach, głupcach i spryciarzach są niezwykle istotnym fragmentem afrykańskiej kultury.
Każde dziecko i każdy dorosły znają mnóstwo takich opowieści.

Poprzez bajki, bohaterów i ich magiczne, czasem straszne, a czasem wesołe przygody, poprzez wspólnie śpiewane piosenki, zagadki, zabawy i gry, pokazujemy dzieciom Afrykę, jakiej nie zobaczą w telewizji i nie poznają w książkach.
Po drodze spotykamy czarodziejskiego Pająka Anansi, hienę, która nie jest tak sprytna, jak jej się wydaje, drzewo, które mówi, Człowieka-Leoparda i wiele innych niesamowitych postaci, a także dowiadujemy się np. dlaczego Słońce i Księżyc mieszkają na niebie i skąd się wzięły wszystkie opowieści świata.

Bajkom towarzyszy muzyka grana na tradycyjnych afrykańskich instrumentach, a po bajkach zapraszamy dzieci do wspólnego grania.

 

mBiologia

Biologia dla najmłodszych!

Już Jan Komeński w „Wielkiej Dydaktyce” napisał, by „ludzi nauczyć czerpać wiedzę nie z książek, lecz z nieba i ziemi, z dębów i buków”, ponieważ bezpośredni kontakt z naturą od najmłodszych lat wpływa pozytywnie na rozwijanie zainteresowań przyrodniczych dzieci oraz pozwala wykształcić wrażliwość na piękno otaczającej przyrody.

Projekt obejmuje cykl warsztatów ekologiczno – przyrodniczych dla najmłodszych.

Zajęcia ekologiczno – przyrodnicze, realizowane przez mBiologia w ramach Klubu Małych Przyrodników, trwają od września do czerwca.
Realizowane będą w wymiarze jednych zajęć w ciągu miesiąca.

Kliknij tutaj aby zobaczyć tematykę poszczególnych spotkań.

 

 Kurs Savoir Vivre’u

Celem projektu jest przeprowadzenie najmłodszych przez świat savoir vivre’u w łatwy i przystępny sposób.
Zabawne i pouczające perypetie Babci i Gapci pomagają dzieciom zrozumieć zasady dobrego wychowania oraz kształtują w nich wrażliwość na uczucia i potrzeby drugiego człowieka.

Na każde spotkanie składa się:

  • przedstawienie teatralne pt. „Babcia i Gapcia” o zabawnych przygodach Gapci, mającej kłopot z zapamiętaniem i przestrzeganiem zasad dobrego wychowania
  • utrwalenie poznanych w czasie spektaklu pojęć poprzez warsztaty prowadzone przez postaci występujące w teatrzyku
  • wzmocnienie zdobytej wiedzy dzięki materiałom dydaktycznym, które otrzyma każde dziecko

Dodatkowo dzieci otrzymają karnety, które za każdym razem będą mogły uzupełniać zdobytymi „sprawnościami” (np. „przepuszczam panie w drzwiach”, „odkładam prawidłowo sztućce”, „jem z zamkniętą buzią” itd.).

Po ostatnim przedstawieniu dzieci otrzymują „Certyfikat Damy” lub „Certyfikat Dżentelmena”, który będzie potwierdzał ukończenie kursu savoir vivre’u i zdobytych umiejętności.