Pedagogika serca

W procesie wychowania Waszych Dzieci szczególne miejsce w Naszym Przedszkolu zajmuje PEDAGOGIKA SERCA.

Miłość jako podstawa zdrowia emocjonalnego, jest fundamentem w rozwoju uczuć wyższych.

piramidaWspółczesną cywilizację charakteryzuje ciągła zmiana i bardzo szybki rozwój technologii. W efekcie czego zmuszeni jesteśmy do wielogodzinnej pracy, by sprostać wyzwaniu jakie stawia przed nami świat. Oczywiście, nie ma możliwości, by zastąpić rodziców, ponieważ zawsze będziecie w życiu Waszych dzieci najważniejszymi osobami, jednakże podczas Waszej nieobecności pragniemy w jak najwyższym stopniu, zaspokoić potrzeby miłości i przynależności dzieci. Są one, oprócz potrzeb biologicznych, podstawowymi potrzebami w życiu każdego człowieka. Tylko po ich zaspokojeniu, możemy zdrowi wspinać się po drabinie samorealizacji.

Wystarczy spojrzeć na piramidę potrzeb 🙂

Czym tak naprawdę jest pedagogika serca i nasza misja?

Dzięki codziennym uściskom i zabawom zacieśniającym więzi pomiędzy dziećmi i ciociami, mamy na celu sprawić, by każdy maluch czuł się u nas jak w domu.

Tworzymy więź uczuciową dziecka z ludźmi w myśl zasady: Kocham, więc jestem!

Szanujemy, popieramy i chronimy prawo dziecka do miłości oraz bycia kochanym.

Wspieramy rodziców w ich relacjach z dziećmi. Uczymy mądrej postawy rodzicielskiej, pomagając przetrwać trudniejsze chwile, bez gróźb czy użycia siły. Uczymy, jak wypracować sobie zdrowy autorytet!

Pedagogika serca uczy również kochać siebie!

serduszAkceptując siebie, swoje słabe i mocne strony, wady i zalety oraz wygląd i osobowość, doprowadzamy do pokochania własnej osoby, co jest warunkiem, aby umieć kochać drugiego człowieka, dawać miłość innym, a jednocześnie czuć się kochanym i szczęśliwym.
Kochając dzieci, dajemy im poczucie przynależności, bezpieczeństwa, spokoju oraz… szczęśliwe dzieciństwo.
Dzięki miłości możemy osiągnąć wszystko, co sobie zamarzymy!
Dlatego ukazujemy i przekazujemy tę prawdę dzieciom.

Jak pomóc dzieciom, by radziły sobie z własnymi emocjami? Jak zachęcić do współpracy? Jak wdrożyć w życie ideę Pedagogiki Serca?

Tego i o wiele więcej pomożemy Wam się nauczyć 🙂

Zapraszamy do współpracy!