Zajęcia w przedszkolu

Angielski
playLearnGrow

Najlepszą formą nauki jest zabawa! Na zajęciach dzięki wykorzystaniu różnorodnych pacynek, kolorowanek, gier, piosenek, wierszyków i pokazywanek oswajamy dziecko z językiem obcym i torujemy mu
drogę do nauki tego języka w późniejszych latach!

Zajęcia te zapewniają nie tylko rozwój językowy, ale także społeczny, intelektualny i motoryczny!

Mali pogromcy emocji!
minki

Jak radzić sobie z własnymi emocjami? Jak jestem zadowolona – to się śmieję, jak jestem smutna to płaczę, a jak się złoszczę…? Jak okiełznać swoje emocje? Za pomocą różnych zabaw i gier dydaktycznych będziemy uczyć się okazywać emocje (głównie te negatywne) w sposób akceptowalny społecznie. Zajęcia te to również szansa na sprawdzenie swoich zdolności odczytywania emocji innych. Każde zajęcia poświęcone są innej emocji.

Mali pogromcy emocji to nasz autorski projekt, który znalazł już uznanie wśród rodziców i dzieci 🙂

Mały Inżynier

inzynier

Fizyka? Chemia? Elektronika? Mechanika? Optyka? To pestka!

Chcąc rozbudzić już od małego zainteresowanie naukami ścisłymi zapraszamy naszych przedszkolaków na zajęcia, podczas których poprzez aktywny udział w różnych eksperymentach poznają świat dookoła nas.

Jak działa magnes? Jak powstaje tęcza? Jak zrobić sztuczny śnieg? – to tylko niektóre z poruszanych tematów.

Dekoratornia

dekoratornia

W każdym dziecku drzemie mały artysta, a my ten potencjał wydobywamy na plastyczno-technicznych spotkaniach ze sztuką!

Będziemy modelować, malować najróżniejszymi technikami i na różnych materiałach, wycinać, układać i można by tak wyliczać bez liku – nasza kreatywność nie ma granic! Każde spotkanie poświęcone jest innej technice.

Gimnastyka dla smyka

gimnastykaCiągle poprawiasz swoje dziecko, aby nie siadało na nodze? Gimnastyka ma na celu działanie profilaktycznie, eliminowanie wad postawy, kształtowanie nawyku prawidłowej postawy, zapewnienie wszechstronnego rozwoju fizycznego i wspaniałej zdrowej zabawy!

Gimnastykę korekcyjną prowadzi Wujek Mariusz, świetny specjalista, z którym współpracujemy już długo, a dzieci go uwielbiają 🙂

Zmysłowiaki

zmyslowiaki

To warsztaty poznawcze wyjaśniające otaczający nas świat barw, zapachów, smaków, dotyku oraz dźwięków. A zatem smakujemy, wąchamy, dotykamy, patrzymy, słuchamy… – przy okazji ćwiczymy koncentrację, wyobraźnię i się relaksujemy!

Brudne dzieci to szczęśliwe dzieci – a zatem jest sporo chlapania, smakowania, bujania i dziecięcych masażyków.

Podróże małe i duże

podrozeDzieci na całym świecie są różne, ale wszystkie uwielbiają się bawić. Dowiemy się co jedzą, jak się ubierają, czym różnią się dzieci w odległych zakątkach świata. Poznamy ich zwyczaje i pobawimy się w ich gry.

Będzie nie tylko światowo – dowiemy się też o ciekawych miejscach w Polsce, będą gawędy z różnych zakątków, a na każdych warsztatach wykonamy pamiątki, które będą Wam wspominać o tych niezwykłych miejscach.

Kuchcikowo

kuchcikowoMasz w domu małego szefa kuchni? A może „Tadka niejadka”? Te kulinarne warsztaty będą dla niego idealne!

Rozgrywki gier planszowych

gry planszoweJedne gry wymagają rywalizacji, drugie uczą jak ważna jest współpraca w osiągnięciu wspólnego celu, inne rozwijają logiczne myślenie, jeszcze inne rozwijają umiejętności językowe…

Tak wymieniać zalety gier planszowych można bez końca! Dzięki takim rozgrywkom możemy poczuć ducha sportowej rywalizacji i uczyć, jak przegrywać z twarzą, a przede wszystkim wzmacniamy poczucie własnej wartości dzieci podczas wygranej!

Pidżama Party!

pizamaSpanie w przedszkolu?! Tak! Plan tej imprezy jest następujący: najpierw – kolacja, potem przebieramy się w piżamy – obowiązkowy strój tego wieczoru i ruszamy na… dyskotekę! Na koniec oglądamy wybraną bajkę na dobranoc! To noc, kiedy rodzice mogą odetchnąć i spędzić wieczór we dwoje zostawiając swoje pociechy na całą noc z nami w przedszkolu!

Rozmowy Kontr-rolowane

rozmowyByć rodzicem łatwo nie jest. Stajemy przed różnymi dylematami, musimy radzić sobie z różnymi emocjami swoimi i dziecka. Warsztaty te są wsparciem dla wszystkich, aby rodzicielstwo było łatwiejsze. Proponowana tematyka: Brzydkie słowa. Pyskowanie. Krzyki. Histerie i karny jeżyk – czyli słowo o agresji i dyscyplinie.Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały? Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły? Warsztaty komunikacji interpersonalnej.